Organizational Members

Absolute Theatre

Albert Lea Community Theater (ACT)

Alexandria Area Arts Association

Appleseed Community Theatre

Arrowhead Regional Arts Council

Arts Nest

Ashland Productions

Bemidji Community Theatre

Black Storytellers Alliance

Blake School

Buffalo Community Theater

Bunce Backyard Productions

Calliope Women's Chorus

Can Can Wonderland

Center for Performing Arts

Chain Reaction Theatre Project

Chanhassen Dinner Theatres

Children's Performing Arts

Children's Theatre Company

Combustible Company

Commonweal Theatre

County Seat Theater Company

Cross Community Players

Crow River Players

DalekoArts

Dangerous Productions

Drama Interaction

Dreamland Arts

Duluth Playhouse

Edge Center for the Arts

Fairmont Opera House

Fearless Comedy Productions

Fortune's Fool Theatre

Four Humors Theater

Frank Theatre

Fridley Community Theater

Full Circle Theater Company

GREAT Theatre

Generations Theatre Company

Girl Friday Productions

Grand Marais Playhouse

Great Northern Audio Theatre

Great Northern Theater company

Greater Lakes Area Performing Arts

Hennepin Theatre Trust

Hero Now Theatre

Immersion Youth Repertory

In the Heart of the Beast Puppet and Mask Theatre

Jungle Theater

Kaplan Insurance Agency

Lake Benton Opera House

Lakes Area Theater

Lakeshore Players

Lanesboro Community Theatre

Litchfield Community Theatre

Little Falls Summer Musical

Little Theatre of Owatonna

Lyric Arts

Lyric Center for the Arts

Lyric Opera of the North (Loon Opera)

Madhatters Community Theatre

Maia Maiden Productions

Mask and Rose Women's Theater Collective

Mesabi Musical Theatre

Metropolitan Regional Arts Council

Minneapolis Community Education

Minnesota Association for Volunteer Administration

Minnesota Citizens for the Arts

Minnesota Fringe Festival

Minnesota Opera

Minnesota Playlist

Minnesota Short Play Company

Morris Park Players

Myles Reif Performing Arts Center

Nautilus Music-Theater

New Dawn Theatre Company

New Native Theatre

Northeast Minneapolis Arts Association

Northern Light Opera Company

Northern Starz Children's Theatre

Northfield Arts Guild

Ole Olson Onstage

Open Arts Minnesota

Open Eye Figure Theatre

Open Window Theatre

Ordway Center for the Performing Arts

Pangea World Theater

Paramount Center for the Arts

Park Square Theatre

Paul Bunyan Playhouse

Pillsbury House Theatre

PlaceBase Productions

Plays in Morris

Really Spicy Opera

Rochester Repertory Theatre Company

Sandbox Theatre

Screen Porch Productions

Skylark Opera

Sod House Theater

Spit Take Comedy Series

St Thomas More Catholic School

St. Croix Festival Theatre

St. Olaf College Theater Department

Stage Managers' Association

Stages Theatre Company

State Street Theater Company

Summerset Theatre

Teatro del Pueblo

Technicians For Change

Ten Thousand Things Theater

The Grand Rapids Players

The Moving Company

The Park Theater Company

The Wildwood Theatre

Theater 45 Degrees

Theater Latte Da

Theater Mu

Theatre 55

Theatre B

Theatre L'Homme Dieu

Theatre Novi Most

Theatre Pro Rata

Theatre in the Round Players

Thief River Falls Area Community Theater

Trademark Theater

Transatlantic Love Affair

Twin Cities Gay Men's Chorus

Twin Cities Horror Festival

USITT - Northern Boundary Section

Umbrella Collective

Uprising Theatre Company

Walking Shadow Theater Company

Winona State University

Wonderlust Productions

Yellow Tree Theatre

Individual Members

Kate Bender

Amber Bjork

Rachel Brown

Donald Claxon

Marie Cooney

Madeleine Farley

Alexander Flinner

Jane Gellner

Siana Goodwn

Rachel Haider

Wayne Hamilton

Joe Hendren

Kristina Hess

Kristen Hylenski

Katie Jacobson

Rick Jacobson

Katie Kelly

Mary Knox Johnson

Darlene Kotelnicki

KT Magnolia

William McIntyre

Kristina Miller

Mark Monfils

Kenzi Nash

Paula Nemes

Jack Neveaux

Darlene Olson

JESSICA PASSARO

Aaron Peterson

Joy Sunram

Jim Swearingen

Rob Thomas

JW WEXFORD

Andrew Wheeler